Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Mazowsze to region wprost wymarzony do niespiesznej turystyki w stylu slow. A od niedawna jeszcze łatwiej dostępny niż dotąd. Nie trzeba już bowiem wozić ze sobą opasłych przewodników, ani miotać się w Internecie w poszukiwaniu atrakcji. Wystarczy smartfon i bezpłatna aplikacja Play Mazovia!

Tekst: Katarzyna Sołtyk

W samym sercu Polski rozpościerają się niemal doskonale płaskie równiny. Falujące łanami zbóż, pachnące żywicą starych puszcz i słodyczą sadów, ukwiecone łąkami, pocięte wstęgami malowniczych rzek. Pełno tu dworków, pałaców i zamkowych murów pamiętających czasy książąt mazowieckich. Drewnianych kościółków i murowanych świątyń. Tradycyjnych zajazdów i gospodarstw agroturystycznych, w których chleb jest z pieca, a nie z supermarketu czy chłopskich zagród, w których wciąż słychać rżenie koni.Opinogora muzeum remantyzmu mazowsze

Mazowsze to region wprost wymarzony do niespiesznej turystyki w stylu slow. A od niedawna jeszcze łatwiej dostępny niż dotąd. Nie trzeba już bowiem wozić ze sobą opasłych przewodników, ani miotać się w Internecie w poszukiwaniu atrakcji. Wystarczy smartfon i bezpłatna aplikacja Play Mazovia!, która poprowadzi cię do najciekawszych miejsc, uzupełni twoją wiedzę na ich temat, a na koniec odeśle do właściwych stron internetowych.

Play Mazovia! to aktywne odkrywanie wyjątkowych miejsc w regionie, tych najbardziej znanych i takich, które będą dla ciebie zupełnym odkryciem: tradycyjnych muzeów z niezwykłymi zbiorami i nowoczesnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych i eleganckich kompleksów hotelowych, malowniczych zamków i pałaców oraz parków. Zawiera nie tylko informacje o atrakcjach i obiektach turystycznych, ale także o szlakach i wydarzeniach na Mazowszu.

Osobiście nie przepadam za nowinkami, podchodzę do nich z nieufnością. Dlatego zanim się nimi zachwycę, wszystko sprawdzam na własnej skórze. Ale aplikacja Play Mazovia! była dla mnie prawdziwym odkryciem. Dlaczego? Bo choć jestem turystycznym włóczęgą od wielu lat, zjeździłam już niemal całą Polskę i wydawało mi się, że niczym nie można mnie już zaskoczyć, to dzięki aplikacji przekonałam się, jak wiele jeszcze pozostaje mi też do odkrycia na Mazowszu. Wprawdzie sama mogłabym do Play Mazovia! dołożyć wiele wartych odwiedzenia miejsc – ale zakładam, że aplikacja niedawno powstała i wciąż jest uzupełniana. Więc jeśli masz w planach odkrywanie Mazowsza, koniecznie skorzystaj z Play Mazovia!, a nie przegapisz takich atrakcji, jak: kuracja relaksacyjna w „komorze bzykania” w Apisołtysówce, najlepsze turnieje rycerskie lub warsztaty kulinarne Mazowszu czy Tunel Zapomnienia w Trojanowie.Radziejowice Mazowsze

SLOW MAZOWSZE

Płasko nie znaczy nudno. Najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia są niezliczone dzieła literackie, muzyczne czy filmowe, które powstały pośród rozległych mazowieckich pól i łąk, nad leniwie toczącymi się wodami rzek, nad którymi płaczą rozłożyste mazowieckie wierzby. Wśród tutejszych krajobrazów czerpali natchnienie wielcy polscy romantycy: Fryderyk Chopin, Cyprian Kamil Norwid, Zygmunt Krasiński, Józef Chełmoński. A Krzysztof Kamil Baczyński pisał: „Mazowsze. Piasek, Wisła i las. Mazowsze moje. Płasko, daleko – pod potokami szumiących gwiazd, pod sosen rzeką”. Na Mazowszu toczyła się też akcja wielu dzieł wybitnych pisarzy, w tutejszych plenerach filmy realizowali najznamienitsi reżyserzy, z Andrzejem Wajdą i Krzysztofem Zanussim na czele. Wiele z miejsc związanych z obecnością artystów można dzisiaj odwiedzić.

Na równinach życie toczy się wolno (oczywiście poza dużymi miastami), jakby ludzie dostosowali się do leniwego nurtu szeroko rozlewających się rzek, do monotonii krajobrazu urozmaiconego samotnymi drzewami czy rzędami pochylonych wierzb. Mazowieckie krajobrazy, bardziej niż pejzaże innych regionów Polski, zachęcają do turystyki w stylu slow – niespiesznych podróży połączonych z poszukiwaniem ciszy, odkrywaniem niezwykłych zakątków i tradycji, z leśnymi spacerami. Miejsc, w których, mimo bliskości stolicy, czas zwalnia, oddech staje się głębszy, a serce bije mocniej – ale nie ze stresu czy z pośpiechu, lecz z zachwytu nad pięknem
otaczających krajobrazów.
Nic dziwnego, że właśnie na Mazowszu wyznaczono kilka tras Slow Road (www.slowroad.pl). Można je przemierzać każdym możliwym środkiem transportu: samochodem, rowerem, kajakiem czy motorem.

PODRÓŻ NA JEDNYM BAKU
Mazowieckie drogi są doskonałe do podróży motocyklami. – Fascynuje mnie świat, fascynują inne kultury i chcę je poznawać, ale chciałabym wreszcie zobaczyć to, co mam w zasięgu dwóch godzin jazdy i… baku motocykla – mówi podróżniczka Ania Jackowska. Stąd pomysł na „Polskie Zachwyty Motocyklowe” – cykl jednodniowych wyjazdów motocyklowych, propagujących turystykę motocyklową i poznawanie Mazowsza, bo każdy wyjazd zaczyna się w Warszawie i każdy ma swój cel – oprócz radości z jazdy motocyklem w planach jest zwiedzanie ciekawych miejsc i lokalne atrakcje.


Play Mazovia logoZaplanuj niezapomnianą podróż po Mazowszu.

Pobierz bezpłatną aplikację i ruszaj na spotkanie z przygodą!

Aplikacja Play Mazovia! to połączenie przewodnika turystycznego z grą terenową, której wyniki można śledzić na bieżąco. Działa w dwóch trybach: Przewodnika turystycznego – Zwiedzam oraz Gry turystycznej – Gram i zwiedzam. Użytkownik poza możliwością zwiedzania ma jednocześnie szansę zdobywania punktów za odwiedzenie konkretnych miejsc, a także za uczestnictwo w wydarzeniu oraz wykonanie zadań.
Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w dwóch językach (polskim i angielskim) dla wszystkichsystemów operacyjnych.Mazovia Play


baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz