Facebook open

SPA dla kobiet w ciazy

„Jestem w ciąży, czy mogę pójść do SPA?” Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: czy spa dla kobiet w ciąży jest bezpieczne? Podpowiadamy, jakie zabiegi w ciąży są bezpieczne i najbardziej odpowiednie.

SPA dla kobiet w ciąży – pójść czy nie pójść?

„Ciąża to nie choroba! Tak mówi każdy, kto nie był w ciąży! W rzeczywistości ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu i psychiki. Poranne mdłości, zmienne nastroje, rozstępy na brzuchu, bóle kręgosłupa to coś, co dotyczy wielu pań w ciąży. Co może zrobić przyszła mama, by zadbać o siebie? Pójść do SPA! Obecnie coraz więcej ośrodków, w tym również Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, wzbogaca ofertę w dedykowane zabiegi dla kobiet w ciąży, np. masaże, zabiegi relaksujące czy zabiegi na twarz. Jeśli nie mamy wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych, warto z nich skorzystać!

Masaż w ciąży

Masaż w ciąży może wspaniale poprawić samopoczucie przyszłej mamy. Zwiększający się brzuszek obciąża zwłaszcza kręgosłup lędźwiowy, powodując jego ból i zmniejszając komfort codziennych czynności. Nierzadko w II, a zwłaszcza III trymestrze ciąży pojawiają się obrzęki na nogach, ból łydek czy puchnące nadgarstki. Ciąży towarzyszy też ciągły stres i zmęczenie. Na te wszystkie dolegliwości znakomicie pomaga masaż, zwłaszcza jeśli jest dopasowany do specjalnych potrzeb kobiet w ciąży. Musi być delikatny, odbywać się w pozycji bezpiecznej dla mamy i dziecka, a używane oleje nie powinny mieć zbyt intensywnego zapachu. Masaż dla kobiet w ciąży to sposób na rozstępy, przeciwdziała również obrzękom i zmniejsza ból kręgosłupa. Przynosi głębokie odprężenie i pomaga pozbyć się zmęczenia. Na masaż w ciąży możemy się wybrać po konsultacji z lekarzem prowadzącym, najlepiej w II trymestrze ciąży.

Zabiegi SPA dla kobiet w ciąży

Część przyszłych mam po prostu pięknieje w ciąży, jednak nie wszystkie. Nierzadko skóra w ciąży potrzebuje pomocy w postaci zabiegów SPA. Hormony, zmiana diety, bezsenność – wszystko to niekorzystnie wpływa na skórę. Przebarwienia na skórze twarzy, np. ostuda – w ciąży, trądzik na plecach czy rozstępy na brzuchu spędzają sen z powiek kobietom w ciąży. Pielęgnacja skóry w ciąży może zapobiec tym defektom lub znacznie je ograniczyć. Nie wszystkie zabiegi na twarz w ciąży można wykonać, natomiast bezpieczna i polecana jest gimnastyka twarzy, czyli Facefitness. Prawidłowe i regularne ćwiczenia zapewniają naturalny efekt liftingu – najpierw wykonuje się je pod okiem terapeuty, a następnie samodzielnie w domu. Wśród zabiegów na ciało w ciąży warto szukać dostosowanych do potrzeb przyszłych mam, np. rytuał wellness Polynesia w Studio Sante. Na zabieg składają się trzy etapy: peeling, masaż i aplikacja kremu. Skóra „odżyje”, a relaks podczas zabiegu jest nieoceniony! „Peeling usunie martwy naskórek, skóra zostanie świetnie nawilżona, masaż spowoduje cudowne rozluźnienie mięśni. Nie wyjeżdżając z miasta, można poczuć się, jak w SPA na Polinezji” – mówi Elżbieta Czajkowska, kosmetolog w Studio Sante. Ucieczka od codzienności i chwila zapomnienia to coś, czego pragnie każda kobieta w ciąży!

Floating dla kobiet w ciąży

Wiele osób marzy, by doświadczyć, jak to jest, unosić się na wodzie w Morzu Martwym. Teraz można to sprawdzić, korzystając z sesji w kapsule floatingowej. Ten rodzaj relaksu jest szczególnie polecany kobietom w ciąży, ponieważ przynosi prawdziwe ukojenie i świetnie odciąża kręgosłup. Czym jest kapsuła floatingowa? Kształtem przypomina kosmiczną kapsułę, wypełniona jest słoną wodą do ok. 30 cm, a najwspanialsze jest to, że izoluje od wszelkich dźwięków i bodźców zewnętrznych. Kładziesz się na wodzie, która cię unosi. Czujesz się, jak w stanie nieważkości. Umysł ogarnia cisza i głębokie odprężenie. Podczas sesji można bezpiecznie zasnąć, a godzina snu w kapsule zapewni taki relaks, jak cztery godziny głębokiego snu w nocy. Floating dla kobiet w ciąży, to świetne rozwiązanie – redukuje ból kręgosłupa, niweluje napięcia mięśni, redukuje obrzęki, pozwala na całkowite odprężenie i odstresowanie. Woda w kapsule zawiera sól EPSOM, która ma regenerujący wpływ na skórę. Z floatingu można korzystać w II i III trymestrze ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

*****

Szukając SPA dla kobiet w ciąży, warto sprawdzać, czy zabiegi faktycznie są dostosowane do specjalnych potrzeb przyszłych mam. Dobrym rozwiązaniem są także pakiety SPA dla kobiet w ciąży. Odpowiedź na pytanie, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, zawsze zależy od indywidualnych predyspozycji i ewentualnych wskazań lekarskich. Jedno jest pewne – warto dbać o skórę i samopoczucie w ciąży, bo szczęśliwa przyszła mama, to szczęśliwe maleństwo!

Dowiedz się więcej o zabiegach SPA dla kobiet w ciąży w Studio Sante

CZYTAJ TAKŻE:

EKSPERT RADZI – PRZYSZŁA MAMA W SPA

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz