Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Spis treści

Zapachy, podobnie jak zabiegi Spa mają dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł. Kąpiele, masaże, inhalacje, kompresy, kadzidła czy też potpourri to kilka propozycji kuracji, jakie możemy zastosować. Aromaterapia leczy samym zapachem, uśmierza ból, stymuluje cały organizm i pobudza go do działania.

Rozkwit aromaterapii nastąpił w XX wieku, lecz początki zaobserwowano już u Egipcjan, którzy jako pierwsi docenili niesamowite właściwości olejków eterycznych. Obecnie aromaterapia najczęściej wykorzystywana jest w dermatologii oraz kosmetyce, a także coraz częściej stosuje się ją w medycynie tradycyjnej. Na nasze samopoczucie każdego dnia wpływają otaczające nas zapachy. Często nieświadomie podążamy za nimi, szukamy ich źródła, chcemy być jak najbliżej nich. Może, więc warto zgłębić ich tajemnice? 

AROMATERAPIA

Dzięki aromatom możemy odnaleźć ukojenie i spokój gdy dopadnie nas zmęczenie, ich działanie doda nam sił gdy odczujemy spadek energii. Najważniejsze to znaleźć swój ulubiony aromat, który otoczy nas odpowiednim do nastroju zapachem - na przykład: lawendowych pól, soczystego melona, jaśminowej rosy, albo różanego ogrodu. Trzeba tylko znaleźć chwilę na relaks przy wspaniałych świecach o intensywnie cedrowym lub waniliowym aromacie, a jeśli nagle poczujemy zmęczenie wystarczy zasnąć na rumiankowej poduszce. Pomogą nam w tym pachnące woreczki do szafy, perfumy do pomieszczeń, świece, kadzidła i olejki eteryczne (idealne do wykonywania masaży ciała w ośrodkach SPA), ale również ceramiczne kominki do aromaterapii, pomandery i niezwykłe poduszki relaksacyjne wypełnione pachnącymi mieszankami ziół. Chcąc przeżyć niezapomniane chwile z naturą, wystarczy sięgnąć po aromatyczne produkty.Aromaterapia kolaz


AROMATERAPIA – JAKI ZAPACH, NA CO DZIAŁA

RÓŻANY OGRÓD - pachnący rozkwitającymi w słońcu kwiatami, ciepłą rosą drżącą na listkach i delikatnym wiatrem unoszącym aromaty najpiękniejszych róż. Zamienia dom, pokój lub biuro w tajemniczy ogród.

LAWENDOWE WZGÓRZA - przenoszą w wyobraźni do słonecznej Prowansji na fioletowe od kwiatów łąki. Wspaniały zapach świeżo zerwanej lawendy przywraca spokój i równowagę, a nawet krótka drzemka sprawi, że zapominamy o wszystkich troskach i problemach.

JAŚMINOWA ROSA – prowadzi do tajemniczej krainy baśni z 1001 nocy. Rozkwiecone krzewy pachną najpiękniej po zachodzie słońca gdy na delikatnych płatkach kwiatów drży wieczorna rosa. Zapach jaśminu pozwoli choćby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i otulając zmysłowymi nutami prowadzi do tajemniczej krainy, w której wszystko może się zdarzyć.

CYPRYSOWA ALEJA - przenosi w wyobraźni na toskańskie wzgórza. Roztacza się tam woń świeżych ziół, słodki aromat dojrzewających winogron i chłodny zapach żywicy i kory drzew cyprysowych.

MELONOWY NEKTAR - zapach świeżego, ociekającego słodkim sokiem melona to wspomnienie beztroskich, słonecznych chwil wakacji. Nawet w najbardziej pochmurny dzień wprowadza w wesoły i sielankowy nastrój.

CEDROWY PŁOMIEŃ - przenosi w wyobraźni do cedrowego lasu. Tutaj o zachodzie słońca roztacza się cisza i spokój wśród delikatnego zapachu mchu, żywicy i kory cedrowych drzew.

WANILIOWY DOTYK - słodki aromat wanilii rozbudza zmysły, otula swoim ciepłem i koi. Jej zapach niesie ze sobą obietnicę namiętności i przygody. Wprowadza ciepły i miły nastrój.

HERBACIANA ZIELEŃ - to falujące na wietrze bambusowe lasy, których delikatna zieleń i świeżość listków przynosi ukojenie i uspokaja umysł.

BERGAMOTKOWE ORZEŹWIENIE - bergamota to jedna z odmian pomarańczy, której intensywny i świeży zapach od dawna wykorzystywano w kosmetyce. Cytrusowa świeżość przywołuje wspomnienia dalekich podróży i słonecznego popołudnia na Sycylii.


AROMATERAPIA – JAK JĄ STOSOWAĆ?

Aromaterapię można zastosować na kilka różnych sposobów, w końcu to najprzyjemniejsza kuracja zdrowotna jaką możemy sobie zaaplikować. Najprostszą oraz najpopularniejszą metodą jest kąpiel w wannie z ulubionym olejkiem eterycznym. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, leczy bezsenność, wspomaga układ krążenia, koi ból mięśni poprawia wygląd skóry. Działa odprężająco i relaksacyjnie. Podobne doznania co kąpiel może dać masaż. Dobrze dobrany i wtarty może zdziałać cuda. Pomaga poprawić samopoczucie i usuwa nagromadzone zmęczenie po całym dniu. Aromaterapia ma również swoje zastosowanie we wnętrzu domu. Kominki, świece, a nawet kadzidła z pewnością wprawią każdego w pozytywny nastrój i wypełnią pomieszczenia cudowną wonią zapachu.

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz