Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Zabieg moksy, wzbudzający kontrowersje głównie w kręgach medycznych, już w starożytnych Chinach stosowany był przy uśmierzaniu bólów reumatycznych.

Dalekowschodni rytuał polega na stymulowaniu wrażliwych punktów na ciele ciepłem, płynącym z podpalanych liści rośliny, zwanej Artemisa Moxa. Rozdrobnione liście przykłada się do pleców lub stóp i pozwala im się żarzyć przez około 3 minuty. Metodą najczęściej spotykaną w ośrodkach spa i wellness jest przybliżanie do ciała podpalonego cygara, powstałego ze zrolowanych liści rośliny.

MOKSA

Zabieg Spa MoksaZabieg moksy, wzbudzający kontrowersje, głównie w kręgach medycznych, już w starożytnych Chinach stosowany był przy uśmierzaniu bólów reumatycznych. I choć nie ma naukowych dowodów na lecznicze działanie terapii, do dziś cieszy się ona uznaniem wielu osób, zmagających się z obniżoną odpornością, zmęczeniem, bezsennością lub trudnościami z koncentracją i pamięcią. Dalekowschodni rytuał polega na stymulowaniu wrażliwych punktów na ciele ciepłem, płynącym z podpalanych liści rośliny, zwanej Artemisa Moxa. Rozdrobnione liście przykłada się do pleców lub stóp i pozwala im się żarzyć przez około 3 minuty. Metodą najczęściej spotykaną w ośrodkach spa i wellness  jest przybliżanie do ciała podpalonego cygara, powstałego ze zrolowanych liści rośliny. Zdarza się, że w plecy wbija się igły akupunkturowe, na których umieszczane i podpalane są liście leczniczego zioła. Udrożnienie kanałów energetycznych oraz umożliwienie swobodnego przepływu energii życiowej przez organizm to najważniejsze cele zabiegu. Ogrzewanie ciała powoduje także rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym przyśpiesza obieg krwi. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem terapii, zbadany musi być puls pacjenta. Zabieg nie jest polecany osobom, cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, choroby psychiczne, częstoskurcz serca, gorączkę lub stany zapalne skóry.

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz