Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Dziecko w SPA? O głębszym wymiarze wychowywania dzieci w idei wellness mówi masażystka i kosmetolog – Grażyna Skalec.

Idea Wellness[&]SPA to przywracanie zdrowia i harmonii poprzez holistyczne podejście do człowieka. A dobre zdrowie potrzebne jest w każdym wieku. Obecnie obserwujemy u dzieci wiele nerwic, które przejawiają się nadpobudliwością, lękami, bezsennością, nadmiernym objadaniem się, albo jadłowstrętem. Zapracowani rodzice nie mają na co dzień możliwości, aby zająć się problemami swoich dzieci. Często jedyną okazją ku temu jest weekendowy wypoczynek czy urlop.Bialy kamien hotel przyjazny-rodzinie-5

Obiekty SPA wychodzą naprzeciw tej potrzebie, tworząc specjalną ofertę skierowaną do rodziców z dziećmi. Tam, pod okiem specjalistów można, w atmosferze zabawy i relaksu, skupić się na głębszych problemach, którym daje wyraz ciało.
W tradycyjnych gabinetach kosmetycznych także można znaleźć ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży np. malowanie paznokci dziewczynkom, masaż czekoladą, podczas gdy ich mamy korzystają ze swoich zabiegów. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, kształtujące nawyk dbałości o kondycję ciała i wygląd zewnętrzny. Jednak gabinety tego typu nie mają możliwości holistycznego podejścia do małego klienta.

Tymczasem w ośrodkach SPA znajdziemy terapię nawet dla niemowlaków np. Cranio Sacral Therapy – terapia krzyżowo-czaszkowa dla mamy i dziecka, wzmacniająca przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, czy masaż motylkowy dla niemowląt – bardzo delikatny, wykonywany przez ubranko, wzmacniający cały organizm. Coraz popularniejszy, nie tylko w ośrodkach SPA, ale i jako trend wśród świadomych, chcących ciągle się doszkalać rodziców, staje się również masaż Shantala.

Oczywiście zdarza się, że oferta dla rodzin w SPA stanowi jedynie chwyt marketingowy i nie ma zbyt wiele wspólnego z ideą wellness, ale na szczęście świadomość społeczna ciągle wzrasta, także w tej dziedzinie. Klient już wie, czego może oczekiwać, czyta publikacje o światowych trendach, wymienia doświadczenia z innymi rodzicami.

Kiedy wellness dla dzieci działa? Gdy nie stanowi dla nich przymusu lecz jest formą zabawy. Ważne, aby dobierać rodzaj aktywności do charakteru i temperamentu dziecka, tak aby maluch nie czuł się do niczego zmuszany. Jedne dzieci lubią towarzystwo rówieśników, inne są samotnikami. Jak w każdej dziedzinie, tak i w wychowywaniu według idei wellness, należy mieć to na uwadze. Oczywiście regularność zabiegów, aktywności, diety nie jest tu bez znaczenia. Wellness to styl życia, a nie jego element.


Nasz ekspert

images/stare/czerwiec 2012/skalec.JPG

mgr Grażyna Skalec - dyplomowana masażystka, kosmetolog, wykładowca Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

 


baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz