fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Szklanka pełna witalności

30 maja na całym świecie ma swoje święto sok. Co sprawia, że zasłużył na tak wysokie wyróżnienie? To produkt w pełni naturalny, źródło witamin, soli mineralnych oraz innych substancji odżywczych. Soki przecierowe mają również dużo błonnika.

swieze sokiSzklanka soku zastępuje porcję owoców lub warzyw, a w sumie dziennie powinniśmy spożywać ich 5 porcji. Warto też pamiętać, że wszystkie mikro- i makrowlementy oraz witaminy czerpane z soków są bardzo dobrze przyswajane przez organizm dzieci i dorosłych, dzięki czemu dużo lepiej i bezpieczniej jest je pić niż np. przyjmować suplementy diety. 

Czy są lepsze i gorsze soki? Dr Katarzyna Stoś, prof. nadz. z Instytutu Żywności i Żywienia podkreśla, że wszystko zależy od tego, jak się je stosuje. – Sok jednodniowy będzie bezpieczny tylko wtedy, gdy zapewnimy mu ciągłość przechowywania w warunkach chłodniczych. Powinien być wypity zaraz po wyciśnięciu lub po wyjęciu z lodówki i osiągnięciu temperatury pokojowej. W przypadku soku świeżo wyciskanego należy szczególną uwagę zwrócić na warunki, w których został wykonany. Zawsze upewnijmy się, że wyciskarka w kawiarni bądź restauracji, w której zamawiamy sok, jest czysta. Sok wyciśnięty w zanieczyszczonym urządzeniu może być bardzo niebezpieczny. Warto też zwrócić uwagę na to, czy owoce i warzywa, z których sok został wykonany, są dobrej jakości i czy zostały dobrze umyte – mówi dr Katarzyna Stoś. Podkreśla też, że soki z dłuższym terminem przydatności do spożycia to dziś pełnowartościowe produkty. Zgodnie z prawem, od prawie dwóch lat zabronione jest dodawanie do nich jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, sztucznych barwników, czy syntetycznych aromatów. Do soków owocowych nie wolno dodawać jakichkolwiek cukrów.

30 maja, w Światowy Dzień Soku, można więc wznieść toast zarówno sokiem świeżo wyciśniętym, jak i tym z kartonu.

 

 

 

Prym wiedzie sok pomarańczowy. Pije go najwięcej, bo prawie 39 proc. mieszkańców naszego kontynentu. Drugie miejsce zajmuje sok wieloowocowy, a trzecie ‒ jabłkowy.
W każdym z nas tkwi ogromny potencjał, który pozwoli osiągać w życiu sukcesy i być szczꜶliwym. Ważne jest jednak, by go pielęgnować i stale dostarczać mu energii. Wspólnie ze specjalistką od rozwoju osobistego ‒– Małgorzatą Smoczyńską ‒– radzimy, jak to robić.
Dobrze nawodniona skóra jest gładka, elastyczna, wolniej się starzeje. O tej porze roku bywa jednak przesuszona i podrażniona. I choć łatwo wody nie oddaje, potrzebuje dodatkowego wsparcia z naszej strony.  Krem, serum, a może dieta. Co wybrać, by ją nawilżyć?
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor