fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Ruch receptą na młodość

Wystarczą dwa tygodnie braku aktywności fizycznej, a siła mięśni sprawnych osób słabnie jak w ciągu kilkudziesięciu lat naturalnego procesu starzenia się ‒ twierdzą duńscy naukowcy.

Wyniki badania prowadzonego przez Centrum Zdrowego Starzenia i Wydziału Nauk Biomedycznych Uniwersytetu Kopenhaskiego opublikowało pismo „Journal of Rehabilitation Medicine”. W badaniu wzięło udział 17 młodych mężczyzn (średnia wieku 23 lata) oraz 15 starszych (średnia wieku 68 lat). Wszyscy mieli przez dwa tygodnie unieruchomioną nogę. Okazało się, że po tym czasie młodzi panowie stracili nawet jedną trzecią siły mięśni, a starsi – o jedną czwartą. Zdaniem współautora pracy, dr Andreasa Vigelsoe, utrata mięśni w nodze u młodych panów była taka, jakby postarzeli się o 40-50 lat. Badani ćwiczyli potem przez sześć tygodni na rowerku stacjonarnym, by odzyskać sprawność, ale mimo tego siła mięśni nie wróciła do tej sprzed początku badania. Zdaniem dr Vigelsoe, trening powinien być jeszcze bardziej intensywny obejmować dodatkowo ćwiczenia siłowe.
Wniosek? Siłę mięśni łatwo stracić, za to bardzo trudno ją odbudować. Ćwiczmy więc regularnie, do czego zachęcamy w magazynie „Eden” i na stronie spaeden.pl.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Uchodzimy za naród, który śœwietnie kibicuje zawodnikom, za to niechętnie uprawia sport. Na szczꜶcie to się zmienia, coraz więcej osób przekonuje się do aktywnośœci fizycznej. Dlaczego warto polubić regularne ćwiczenia? Lista powodów jest długa.
Twarz człowieka składa się nie tylko ze skóry, ale także z mięśni, o czym zdajemy się na co dzień zapominać. Prezentujemy ćwiczenia na piękną i jędrną twarz. Mówi się o nich fitness twarzy lub joga twarzy.
Nie chce mi się. Nie dzisiaj. Nie mam motywacji… Do czego? Zależy od przypadku. Generalnie – pełnia jesieni, początek zimy nie są najbardziej inspirującymi porami roku. Energia i werwa to hasła przeciwstawne do słowa: zimno. Chcesz obalić stereotyp? Sięgnij po motywatory!
Jeszcze do niedawna taniec na rurze kojarzył się wyłącznie z klubami nocnymi i u wielu osób budził niesmak. Dziś bardzo awansował. Zbliżył się do baletu oraz gimnastyki sportowej, dostarcza przeżyć artystycznych. Upowszechnił się pod nazwą pole dance i dla wielu osób stał się sposobem na ciekawe życie. Propagują go również gwiazdy.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor