fbpx

Prestiżowy tytuł „Perfect SPA 2015” przyznany zagranicznym hotelom SPA

Polscy turyści przez ostatnie pół roku głosowali na najlepsze hotele spa i uzdrowiska w Hiszpanii, Niemczech, Chorwacji, Tunezji i na Węgrzech. W każdym z tych krajów został wybrany jeden obiekt, który na prestiżowej Gali „Najpiękniejsze SPA 2015” otrzymał tytuł „Perfect SPA 2015”.

Perfect SPA Laureaci 9A1A2959Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na początku grudnia podczas Gali konkursowej w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Nie zabrakło na niej przedstawicieli najlepszych hoteli SPA oraz polskich i zagranicznych reprezentantów branży turystycznej. Galę poprowadził znany, a do tego niezwykle pogodny dziennikarz i podróżnik Jarosław Kret.

Gala z dobrą energią

Klimat SPA i wellness zgromadził ludzi o otwartych sercach i dobrej energii, którą czuło się przez cały czas trwania imprezy. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób. Gala „Najpiękniejsze SPA 2015” przyciągnęła również wiele gwiazd, które uwielbiają jeździć do hoteli SPA, dbają o siebie na co dzień, zaglądając też do day SPA oraz są miłośnikami życia w stylu wellness, a często angażują się też w propagowanie zdrowego życia. Na uroczystości pojawili się znani aktorzy, piosenkarze oraz dziennikarze m.in. Beata Sadowska, Dominika Ostałowska, Katarzyna Ankudowicz, Lidia Kopania, Tomasz Ciachorowski oraz Paweł Królikowski i Grażyna Ostrowska-Królikowska. A także: Anna Iberszer, Małgorzata Potocka, Barbara Melzer oraz Danuta Błażejczyk, Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak oraz Halina Bednarz.

W konkursie „Perfect SPA 2015 – wybór polskich turystów” zgłoszonych zostało ponad pięćdziesiąt hoteli spa z pięciu krajów, do których Polacy chętnie podróżują. Głosowanie odbywało się na portalu SPAeden.pl. Internauci oddali ponad 10 tysięcy głosów na zagraniczne hotele SPA, które zachwyciły ich niepowtarzalną atmosfer i do których chętnie wyjeżdżają lub chcieliby wyjechać.


Zaszczytny tytuł „Perfect SPA 2015” otrzymały:

Danubius Health SPA Resort Margitsziget / Budapeszt – Węgry

Konkurs Perfect SPA 2015 Wegry danubius grand hotel margitszigetKonkurs Perfect SPA 2015 Wegry Danubius Budapeszt

Adriana Hvar SPA Hotel / Hvar – Chorwacja

Konkurs Perfect SPA 2015 Chorwacja suncani hvarKonkurs Perfect SPA 2015 Chorwacja Adriana

Gran Hotel Elba Estepona & Thalasso SPA / Malága – Hiszpania

Konkurs Perfect SPA 2015 Hiszpania ElbaKonkurs Perfect SPA 2015 Hiszpania Elba Estepona

Hotel Victory Therme Erding / Erding – Niemcy

Konkurs Perfect SPA 2015 Niemcy HOTEL VICTORY THERME ERDINGKonkurs Perfect SPA 2015 Niemcy Therme Erdings

Hotel Royal Thalassa Monastir / Monastir – Tunezja

Konkurs Perfect SPA 2015 Tunezja Hotel Royal Thalassa 2Konkurs Perfect SPA 2015 Tunezja Hotel Royal Thalassa 

Nagrody „Perfect SPA – wybór polskich turystów” wręczyła Katarzyna Sołtyk – Redaktor Naczelna Magazynu EDEN. W imieniu nagrodzonych hoteli nagrody odebrali obecni na Gali przedstawiciele laureatów: Faten Zghal – właścicielka hotelu Royal Thalassa z Monastyru w Tunezji, Bożena Hirling – Dyrektor Węgierskiego Ośrodka Promocji Turystycznej dla hotelu Danubius Health Spa Resort Margitsziget w Budapeszcie, Bojan Baketa – Dyrektor Chorwackiego Ośrodka Promocji Turystycznej dla hotelu Adriana Hvar Spa Hotel na wyspie Hvar, a także Maria Isabel Martin Benitez – Radca ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii i Tomasz Pędzik – Dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.

Perfect SPA Tunezja Faten Zghal Ahmed MeddebPerfect SPA 2015 Wegry Bozena HirlingPerfect SPA 2015 Chorwacja Bojan BaketaPerfect SPA Hiszpania Maria Isabel Martin BenitezPerfect SPA Niemcy Tomasz Pedzik

Dlaczego akurat te kraje i te hotele? Bo to one pozostawiły najlepsze wspomnienia w pamięci i sercach polskich turystów.

Tunezja – królowa talassoterapii

Tunezja jest jak najlepsze SPA – porusza wszystkie zmysły do głębi. Oszałamia niezwykłą mieszaniną zapachów, smaków, dźwięków i barw. A tutejsze ośrodki leczą duszę oraz ciało morzem i kwiatami. Tunezja jest światowym liderem w dziedzinie talasoterapii. Nic dziwnego, talasoterapia w tym kraju ma bardzo długą tradycję. Rzymianie odkryli na tych terenach gorące źródła i otwierali pierwsze termy, natomiast Arabowie włączyli w to zasady obrzędowej czystoœści i tradycje hammamów. Wpływy francuskie są także niewątpliwe. Tunezyjskie centra próbują dorównywać ośœrodkom we Francji, które znane są z wysokiej jakoœści usług, choć także z niemałych cen. W 2013 roku tunezyjskie oœśrodki talasoterapii odwiedziło prawie 100 000 osób, głównie z Francji, Niemiec i Szwajcarii.

I choć ostatnie wydarzenia nie sprzyjają promocji wyjazdów turystycznych do tego Tunezji, to na naszej gali to właśnie pani Faten Zghal, właścicielka zwycięskiego hotelu Royal Thalassa z Monastyru, która przyjechała do nas specjalnie na tą uroczystość, została szczególnie ciepło przyjęta przez uczestników gali, którzy w ten sposób chcieli pokazać swoją solidarność z narodem walczącym o demokrację oraz swoje i turystów bezpieczeństwo. Wszak Tunezja to niezwykle gościnny i przyjazny ludziom kraj, który po bolesnych tegorocznych wydarzeniach znalazł się w głębokim kryzysie turystycznym.

perfect spa 9

20111018 DSC2123

Węgry – termy i kąpieliska

Choć Węgry nie leżą nad żadnym morzem, Balaton i setki termalnych basenów czynią je potęgą w dziedzinie SPA i wellness. Tylko tu znajdziemy kąpieliska w jaskiniach, kraterach wulkanów, wapiennych skałach i... wielkomiejskiej zabudowie. Bo Budapeszt to także ogromne SPA! Mówi się, że Węgry mają swoje własne morze – podziemne, któremu zawdzięczają niezliczoną ilość basenów, plaż, term i kąpielisk. Prawdziwy raj dla miłośników łączenia wypoczynku z rekreacją i rehabilitacją.

Na Węgrzech zarejestrowanych jest ponad 1300 studni termalnych i blisko 300 kąpielisk leczniczych. Wiele współczesnych sanatoriów i hoteli powstało w latach 70. ubiegłego wieku, ale zmieniły się w nowoczesne SPA o światowym standardzie. Powstały też liczne, zupełnie nowe obiekty. W imieniu Hotelu Danubius Health SPA Resort nagrodę odebrała Bożena Hirling - Dyrektor Węgierskiego Ośrodka Promocji Turystycznej.

34182

Heviz

Chorwacja – lawendowe SPA

Chorwacja pachnie lawendą i rozmarynem. Zaś „chorwacka Madera”, jak się czasem nazywa przesiąkniętą zapachami wyspę Hvar, która podczas naszego konkursu cieszyła się największym zainteresowaniem, była sanatorium już w XIX wieku. W 1965 roku stała się też centrum leczenia alergii. Leczenie i dobre samopoczucie wspomagają unoszące się w powietrzu aromaty i olejki eteryczne najróżniejszych ziół. Ich uprawę popierali już w XVI wieku Wenecjanie. Olejki z rozmarynu i lawendy były hitem wśród arystokracji wiedeńskiej. Dziś również mają szeroki wachlarz zastosowań – od produkcji pestycydów, przez kosmetyki, aż do lekarstw. Do niedawna na wyspie powstawało 10% światowej produkcji lawendy. Dziś zarówno lawendę, jak i wyjątkowy klimat wyspy wykorzystują nowoczesne ośrodki SPA. W imieniu położonego na wyspie Hvar hotelu Adriana Hvar Spa Hotel nagrodę odebrał Bojan Baketa - Dyrektor Chorwackiego Ośrodka Promocji Turystycznej.

perfect spa 6

perfect spa 7

Hiszpania – balneologia, talasoterapia i egzotyka

Niezliczone ośrodki SPA zapewniają wprost niewyobrażalną różnorodność. 4000 km wybrzeża kontynentalnego oraz popularne wśród polskich turystów wyspy – Baleary i Kanary – sprawiają, że w Hiszpanii każdy znajdzie coś dla siebie. Modny kurort lub zaciszne miasteczko, swoją plażę, swój klimat, swoją knajpkę… Hiszpańskie SPA łączą tradycyjne terapie bazujące na licznych źródłach mineralnych, z talasoterapią oraz egzotycznymi rytuałami ze wszystkich zakątków świata. Wyspy Szczęśliwe – czyli Kanary, Wyspy Gwiazd – czyli Baleary Wybrzeże Słońca, Światła i Tropików? A może Gorące lub Dzikie? Hotele SPA ze wszystkich tych regionów brały udział w naszym konkursie Perfect SPA 2015. Hiszpańskie hotele cieszyły się bowiem największą popularnością wśród polskich turystów podczas naszego konkursu.

perfect spa 2

perfect spa 4

Niemcy – tradycja i nowoczesność

Dowodem na uzdrowiskowe tradycje Niemiec jest ogromna liczba miejscowości z „bad” i „baden”, czyli łazienką i kąpielą, w nazwie. Modę na jeżdżenie do bawarskich wód rozpropagowała w XIX w. rosyjska arystokracja. Na kuracje do Baden-Baden jeździł m.in. car Aleksander I, Fiodor Dostojewski, a także brytyjska królowa Wiktoria i kanclerz Otto von Bismarck. Jednak lecznicze właściwości źródeł znane były znacznie wcześniej. W Badenweiler już w 75 r. n.e. starożytni Rzymianie wznieśli kompleks term nazwany Aqua Villae. W południowych Niemczech zostało też opracowanych wiele popularnych do dziś kuracji zdrowotnych, np. terapia Kneippa. Dzisiejsze połączenie tradycyjnych metod leczenia z nowoczesną medycyną oraz modą na wypoczynek w SPA i życie w stylu wellness, uczyniły niemieckie uzdrowiska i kurorty jednymi z najlepszych w Europie, przyciągających miliony gości z całego świata.

niemcy natura 243221668

Frau entspannt vor Bergpanorama RET

Gala finałowa odbyła się w klimatycznej, przywołującej najlepsze wzorce wellness, scenerii Służewieckiego Domu Kultury w Warszawie. Atrakcją spotkania był spektakl komediowy „Wiecznie młodzi” w wykonaniu Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka oraz Haliny Bednarz.

Perfect SPA 2016 partnerzy zagranica

Relacje z Gali Konkursowej ukazały się (i wciąż się ukazują) w Internecie i Magazynach Lifestylowych, m.in.:

ONET.PL – Wybrano najlepsze hotele SPA za granicą

KOBIETA.ONET.PL – Wybrano najlepsze hotele SPA za granicą

GALA.pl – Gwiazdy na Gali Najpiękniejsze SPA 2015

Women-news.pl – Prestiżowy tytuł Perfect SPA przyznany zagranicznym hotelom spa

Motyw Media – NAJPIĘKNIEJSZE SPA 2015

TUR-INFO.PL – Polscy turyści wybrali najlepsze zaganiczne hotele SPA

Szukasz wytchnienia od codziennego tempa życia? Sposobu na pozbycie się stresu i przywrócenie energii oraz sił witalnych? Zapraszamy do SPA & Wellness w Pałacu i Folwarku Łochów, który w konkursie Perfect SPA Awards 2018 otrzymał tytuł Perfect SPA 2018, jako Najlepsze SPA w centrum Polski.
Jubileuszowa, 10. Gala Perfect SPA Awards 2018 należała do wyjątkowo udanych. Na czerwonym dywanie pojawiło się mnóstwo gwiazd znanych z pierwszych stron gazet, a nagrody odbierali właściciele i dyrektorzy najlepszych SPA w Polsce.
Trwa 12. edycja najważniejszego konkursu SPA & Wellness w Polsce. Jak co roku w konkursie PERFECT SPA AWARDS wyłonimy najlepsze hotele i day SPA w Polsce, Europie i na świecie. Trudne czasy wymagają nadzwyczajnych środków, dlatego też ta edycja konkursu będzie szczególna i wyjątkowo ważna.
Rozpoczynamy 2. edycję Konkursu Perfect SPA Professional, który w 2020 roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zgłoś swój produkt, urządzenie lub usługę, aby wygrać nagrodę w najbardziej prestiżowym konkursie branży SPA i Wellness!
PARTNERZY NAJLEPSZYCH SPA

Społeczność

reklama
NASZE WYDAWNICTWA

Perfect SPA Awards

logo SPAeden.pl

Wydawca portalu: Semana Sp. z o.o.

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor