fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

BRANDENBURGIA – ODPOCZYNEK W TERMACH

Termy Brandenburgii – Bad Sarrow

Zastanawiasz się nad wypoczynkiem u sąsiada zza Odry? Jeśli szukasz równowagi umysłu, ducha i ciała, w termach Brandenburgii odnajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę, na długi lub krótki weekend.

Brandenburskie termy, baseny i sauny, jak również tutejszy krajobraz mają naturalne działanie uspokajające. Szukający wypoczynku mogą tu odczuć relaksującą siłę miejscowych solanek, uzdrawiające działanie torfu, pielęgnującą moc wyciągów z roślin rosnących tuż za progiem, a także przyjemne ciepło saun.

Termy Brandenburgii

Brandenburgia, rowery

reklama

BRANDENBURGIA NIEDALEKO GRANICY – BAD SAAROW

Liczące blisko 5 tys. mieszkańców, położone nad jeziorem Scharmützelsee Bad Saarow od 100 lat jest ulubionym kurortem dla szukających wypoczynku w Brandenburgii. Już na początku ubiegłego stulecia było uznanym uzdrowiskiem i kąpieliskiem z solankowymi i błotnymi termami. W złotych latach 20. po zdrowie i relaks chętnie przyjeżdżali tu zestresowani mieszkańcy wielkich miast. Kąpiele w czarnym złocie, jak nazywano torf, były wówczas gwoździem programu. Dzisiaj w termach w Saarow są też podwodne gejzery, grzyby do masażu, wanny i rynny z hydromasażem.
Termalna woda solankowa Catharinenquelle tryska z głębi ziemi, a po drodze przez warstwy skalne wzbogacana jest przez cenne minerały i pierwiastki śladowe. Stała temperatura wody wynosząca 35oC i 3-procentowe stężenie solankowe zapewniają odpoczynek i odprężenie. Przy głębokości wody 1,35 m chodzenie w basenie solankowym jest tak samo łatwe jak odprężające leżenie na jej powierzchni. Wydzielone miejsca wypoczynku obiecują doskonały relaks.
Weź głęboki wdech, odpręż się i rozkoszuj. Romantyczny widok na Scharmützelsee sprawi, że zapomnisz o codzienności. Czeka cię muzyczna kąpiel świetlna, która relaksuje podwodnymi dźwiękami i uspokajającą grą świateł. Poprawia też nastrój i zapobiega depresji. Kilka torów w zewnętrznym basenie sportowym pomaga przeciwdziałać oznakom zmęczenia i pobudza organizm do działania.

Bad Saarow, Brandenburgia

Saarow Therme, Bad Sarrow w Brandenburgii

Lecznicza moc torfu

Często wykorzystywany tu torf kąpielowy wydobywany jest niedaleko parku zdrojowego. Posiada kwasy huminowe, minerały i substancje zawierające estrogeny: prawdziwe zapasy ciepła, które korzystnie wpływają na krążenie krwi, mięśnie i stawy. Przebywanie w zasolonym powietrzu w oazie solnej, sauna, masaże ciała, długie spacery, małe turnieje golfowe czy zawody żeglarskie to pozostałe atrakcje Bad Saarow i gwarancja doskonałego relaksu.
Szczególna oferta to „We dwoje pod gwiazdami” (terminy: 27.9., 25.10., 29.11., 27.12. każdorazowo od godz, 20.30 do 22.00). Jest to kąpiel przy romantycznym świetle świec aż do późnych godzin nocnych, a potem kolacja pod gwiazdami z koktajlami. Cena: 76 euro/2 osoby.
Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMA NATURTHERME TEMPLIN

To małe „morze” w Uckermark ma swoje własne pływy (przypływy i odpływy). Najpierw mieni się cicho i spokojnie na błękitnym tle, od czasu do czasu tryska ze wszystkich dysz, z czasem widać też rytmiczne fale.
Oddalone od Szczecina tylko o godzinę jazdy autostradą Termy Templin oferują moc atrakcji, które sprawią ci przyjemność. Jest to istny raj zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które znajdą tu dużo zabawy i ucieczkę od codzienności. Wewnątrz znajduje się basen z falami i wodospadem, zjeżdżalnie i korytarz w grocie, basen z bąbelkami oraz trzy baseny solankowe o różnej temperaturze i stopniu stężenia solanki. Kąpiel w Krainie Przygód jest zabawą pierwszej klasy. Goście mogą również korzystać z całorocznego podgrzewanego basenu termalnego na wolnym powietrzu, wyposażonego w grotę skalną, gejzer i dysze masujące. Termy Naturtherme, Templin
Od poniedziałku do piątku (poza feriami i świętami) personel kąpieliska oferuje gimnastykę wodną, do której każdy może się przyłączyć. Zajęcia trwają ok. 10-15 min i odbywają się w godzinach: 10.25., 11.25., 14.25.
Po intensywnym rozgrzewaniu można odświeżyć się w różnych strefach Naturtherme Templin. Największą pobudzającą atrakcją jest studnia lodowa. W saunach przebywamy bez odzienia. Ośrodek oferuje cztery sauny wewnętrzne i trzy w ogrodzie saunowym. Ciało obciążone sztucznym ogrzewaniem wymaga odpoczynku. Odprężenie goście znajdują w strefach wypoczynku, przy nastrojowym kominku lub chłodnym napoju w Vital-barze.
http://pl.naturthermetemplin.com

NOCLEG W MARCHII BRANDENBURSKIEJ

Neuruppin – miasto leżące 60 km na północny zachód od Berlina w okręgu Ostprignitz-Ruppin. Od 1998 roku nosi imię najbardziej znanego poety Marchii – Theodora Fontane, któ ry urodził się tu 30.12.1819 roku. Innym znamienitym synem tego miasta jest architekt, urbanista i malarz Karl Friedrich Schinkel (13.03.1781). Również pisarka Eva Stittmatter (8.02.1930) jest rodowitą mieszkanką Neuruppin.
Neuruppin znany jest ze swych Arkuszy z Obrazkami (Bilderbogen) i klasycystycznego śródmieścia. Nad jeziorem Neuruppin położony jest Hotel Mark Brandenburg – luksusowy hotel SPA z termami im. Teodora Fontane. Wyposażone są one w saunę pływającą po jeziorze. Relaks z panoramicznym widokiem na wodę jest niezapomniany. Mówi się, że właśnie tu można delektować się najpiękniejszym widokiem na jezioro. Kto siedzi tutaj i przygląda się falom jeziora, zostawia za sobą w tyle szarą codzienność. W hotelu znajdują się trzy restauracje.
„Lieblingsauszeit” tak nazywa się oferta na czterodniowy wypoczynek (trzy noclegi), z której można skorzystać w czasie długich weekendów. Wtedy można delektować się wszystkimi atrakcjami hotelu i kompletnie pozwolić się rozpieszczać. Pływanie i korzystanie z sauny wedle humoru i ochoty, przechadzka po mieście, przejażdżki rowerowe wokół Ruppiner See a następnie posmakowanie regionalnych smakołyków w jednej z hotelowych restauracji. Do oferty należy też torba kąpielowa z płaszczem kąpielowym i ręczniki do sauny, bezpłatny dostęp do Internetu, kolacja i obfite śniadanie. Za pośrednictwem esky.pl można zarezerwować hotel już w Polsce. Inne oferty, również te krótsze, z jednym noclegiem i wizytą w termach także można tu znaleźć.
www.resort-mark-brandenburg.deResort Mark Brandenburg w NeuruppinResort Mark Brandenburg, pływająca sauna

Resort Mark Brandenburg, sauna

reklama

KOMPLEKS SPREEWELTEN W BAD LÜBENAU

Wizyta w w kompleksie Spreewelten to przygoda i wypoczynek w czystej postaci. Doskonała zabawa i aktywność w słońce i deszcz. Można tu pływać z prawdziwymi pingwinami w Spreewelten Bad. Widz z radością obserwuje, jak pingwiny poruszają się po mokrej powierzchni. Dzięki okularom do nurkowania wydają się być pod wodą bardzo blisko. Od razu widzi się, że czują się tu dobrze. W czasie karmienia opiekunka przedstawia pingwiny Humboldta po imieniu. Znają ten rytuał bardzo dobrze i nie mogą się doczekać, aby dostać swoją rybę.
Kąpiący się – mali i duzi – są mile widziani. Mogą (po wcześniejszym zgłoszeniu) razem z opiekunką zwierząt pomagać przy karmieniu Volti, Ronalda i Co. Na boisku wodnym dzieci krzyczą „ Woda marsz” i wspólnie obsługują dźwignie.
Ich rodzice w tym czasie odpoczywają, leżąc na wielkiej łące. Wewnątrz słychać odgłosy ze zjeżdżalni. Każdy odwiedzający może wybrać sobie światło i muzykę na czas zjazdów do wody. Inne atrakcje Wodnego Świata Spreewaldu to: basen z falami, Spreewald 360 st. i strefy dla najmłodszych.Spreewelten Hotel – Termy Brandenburgii

Sauna w Spreewelten

Gdy tylko wejdziesz do wydzielonego świata saun, twoje ciało automatycznie resetuje się. 14 różnych saun termalnych zaprasza na „wylewanie potów”. Szczególnie sauny z rzeźbami w wiosce saun inspirują zwiedzających typowym dla Spreewaldu stylem. Oryginalna rustykalna stodoła ze Spreewaldu z małymi strefami spokoju zachęca do relaksu. Cała strefa sauny zewnętrznej przypomina gospodarstwo rolne Spreewaldu z własną przystanią dla łodzi. Jest to miejsce, w którym ciało, umysł i dusza odnajdują harmonię.
Szeroka gama masaży i zabiegów wellness dopełnia program. Jeśli chcesz zostać dłużej, zarezerwuj pokój w hotelu Spreewelten. www.spreewelten.de/

SPREEWALDZKIE TERMY BURG

Solanka, sauna i ogórki spreewaldzkie. Witamy w Spreewald Therme Burg, jednej z najpiękniejszych i najnowocześniejszych łaźni termalnych Brandenburgii. Tutaj ogórek ze Spreewaldu jest wszechobecny. Znak firmowy Spreewaldu jest wykorzystywany nie tylko do produkcji kojących maseczek na twarz i dodatków pielęgnacyjnych do kąpieli. Prawdziwa atrakcja to inhalacje solankowe w dużej beczce po ogórkach. Oto typowy Spreewald.
Burg jest dawną wioską spreewaldzką i leży w środku ustanowionego przez UNESCO rezerwatu biosfery Spreewald. Solanka wytryska bezpośrednio poniżej SPA z głębokości 1350 m, obiecując relaksujące kąpiele solankowe, saunę i masaże. Do dyspozycji jest tu 8 basenów i zewnętrzny basen z ciepłą wodą. Jeśli chcesz przenocować w luksusowych warunkach, przejdź w płaszczu kąpielowym do hotelu Spreewald Thermenhotel (4 gwiazdki).
Termy Spreewaldu to solankowa łaźnia termalna oferująca komfortową atmosferę, nowoczesność, ciepło i spokój. Kąpiele, wellness, sauna i oferta fitness są autentyczne i niewątpliwie związane ze Spreewaldem. Zanurz się w innym świecie i ciesz się Spreewaldem wszystkimi zmysłami.
www.spreewaldtherme.de Spreewald Thermen Hotel w Brandenburgii

STEINTHERME W BAD BELZIG

Jest tu cicho, dużo spokojniej niż w innych łaźniach termalnych. Dzięki temu w Bad Belzig zapewniony jest szczególny relaks. Małe miasteczno z ok. 11 000 mieszkańców znajduje się w środku Parku Przyrodniczego Hoher Fläming. BadeWelt na obrzeżach miasta oferuje 6 basenów z solanką termalną i gorącą wodą, o łącznej powierzchni 750 m2. Znajduje się tu również kilka miejsc do odpoczynku i atrakcje takie jak: dysze do masażu, leżaki z bąbelkami i prysznic na kark. Nie można zapomnieć o LichtKlang Raum (pomieszczenie z świetlno-dźwiękowymi efektami). Dzięki mocy solanki jest solanka termalna w Bad Balziger istną studnią zdrowia. Zawartość soli w solance jest tu podobna do zawartości soli w Morzu Martwym (prawie 20%) i wypływa z dużych głębokości w temperaturze 30oC. Ten orzeźwiający eliksir wzmacnia serce i krążenie, rozluźnia mięśnie, stawy i kręgosłup, oczyszcza drogi oddechowe, ma pozytywny wpływ na skórę.
Ciepła solanka działa jak lekarstwo na wiele chorób, ale wspomaga również układ odpornościowy osób zdrowych, zwłaszcza w okresie zimowym.
Oferta specjalna: nocne saunowanie 18.10., 29.11., 13.12. Miłośnicy sauny mogą w te wieczory skupić się wyłącznie na swym wewnętrznym spokoju i równowadze. Kąpiel solankowa, wskazówki dotyczące świadomego odżywiania i relaksujący spokój pomagają osiągnąć wewnętrzne opanowanie i wzmacniają motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia. Stosuje się też napary, aromatyczne i kojące masaże. Goście mogą odpoczywać do godz. 1.00 w nocy. Można też korzystać z kompleksu basenów BadeWelt. Od godz. 23.00 istnieje możliwość pływania bez strojów kąpielowych, nawet w pomieszczeniu Licht/Klang.
Relaks w „godzinie duchów” kosztuje zaledwie 4 euro więcej niż codzienna stawka.
www.steintherme.de

Steintherme Bad Belzig, Brandenburgia

Steintherme w Bad Belzig w Brandenburgii

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Co powiecie na wyjazd z dziećmi w tropiki, ale bez wielogodzinnego lotu samolotem? Albo na spotkanie oko w oko z lwem, ale bez obawy o swoje życie i zdrowie. Takie atrakcje czekają tuż za naszą zachodnią granicą, w Brandenburgii.
Przerwa, odpoczynek dla ciała i duszy, głęboki wdech i rozluźnienie. Położona tuż przy granicy z Polską Brandenburgia oferuje przepiękny naturalny krajobraz, wspaniałe pałace i dworki oraz doskonałą możliwość relaksu.
W lipcu 2021 roku 11 miast uzdrowiskowych z siedmiu krajów Europy zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niestety nie ma wśród nich żadnego z polskich uzdrowisk.
Bawaria, kojarząca się głównie z Oktoberfest, krótkimi męskimi spodenkami i jodłowaniem, jest również zagłębiem uzdrowisk i ośrodków wellness. Unikalne wody termalne mające udowodnione działanie terapeutyczne kryją drugie dno...
PARTNERZY NAJLEPSZYCH SPA

Społeczność

reklama
NASZE WYDAWNICTWA

Perfect SPA Awards

logo SPAeden.pl

Wydawca portalu: Semana Sp. z o.o.

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor