fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

BANGKOK OD KUCHNI I SPA

Tekst: Hubert Borucki

 

Obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w mieście to korzystanie z masaży, które nigdzie nie smakują tak, jak w Tajlandii. Miałem okazję napawać się nimi w pięciogwiazdkowych hotelach, eleganckich obiektach, na prowincji, w przyszpitalnym zakładzie oraz na ulicach miasta. Niezależnie od miejsca i ceny (od 10, 25, 50 do 180 zł za godzinę) poziom usług jest bezkonkurencyjny, a efekty przekraczają wszelkie oczekiwania. I choć zapewne każdy Taj wyssał talent do masowania z mlekiem matki, umiejętności całej rzeszy specjalistów nie są przypadkowe – kończą oni odpowiednie kursy, studiują anatomię, odbywają kilkusetgodzinne praktyki, łączą tradycyjne metody z osiągnięciami współczesnej medycyny. Sami Tajowie pytani o sekret skuteczności ich masażu odpowiadają krótko – gościnność.


Przyjemność na ostro
Jedzenie w Tajlandii stanowi towarzyskie wydarzenie. Nikt tutaj nie jada sam w domu. Od godzin popołudniowych do późnych nocnych uliczne stoiska gastronomiczne i wykwintne restauracje zadziwiają różnorodnością oferty. Można dostać wszystko – od grillowanej szarańczy, przez kurze łapki, parówki, ryby, kurczaki, po kalmary. Uwaga początkujący! Nie zamawiajcie dania ostrego. Europejski, niewprawny żołądek musi nauczyć się, że istnieją niewyobrażalne dla niego stopnie ostrości, do których trzeba się przygotowywać stopniowo. Ci, którzy boją się, że tajskie jedzenie wypali im kubki smakowe, powinni spróbować pad tai – mieszanki makaronu z wieprzowiną, krewetkami (można dostać wersję wegetariańską), jajkiem, tofu, doprawionej sokiem z limonki oraz tajską bazylią i kolendrą.

Smacznie i różnorodnie


W tajskich restauracjach można wybrać „zwierzynę” i zaordynować sposób jej przygotowania. Świetnie smakują owoce morza przygotowane na grillu. Tajowie grillują od zawsze i robią to naprawdę dobrze. Koszty posiłków są tak zróżnicowane, jak asortyment. 
Na ulicznych stoiskach za 10 zł można zjeść potrawy o dziwnym wyglądzie, lecz cudownym smaku. Radzę jednak unikać wołowiny, która jest tu twarda, żylasta i jedzenie jej jest bardziej męczące, niż przyjemne. Wybieram blisko półmetrowego kalmara i krewetki królewskie wielkości niewielkich bananów. 
Na zakończenie talerz pełen owoców – kolorowych, smacznych, soczystych. Pycha!

240 metrów nad ziemią


Idealne miejsce w Bangkoku na kolację przy spektaklu zachodzącego słońca? Moim zdaniem The Dome@Lebua Hotel. Na 64. piętrze, 240 metrów nad ziemią, znajduje się złota kopuła, a w niej restauracja Sirocco, Sky Bar oraz wychodzący poza krawędź budynku taras widokowy. Z tej wysokości mamy cały Bangkok u stóp. Ponieważ Sky Bar jest jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście, często bywa zatłoczony. Widok na panoramę przyciąga zarówno turystów, jak i tubylców i powoduje samoistne pojawienie się uśmiechu na twarzy. Dodatkowy bonus? Podzielające zachwyt międzynarodowe towarzystwo garnie się do zawierania znajomości. Z nowo poznanymi przyjaciółmi przyjemniej poszukuje się nocnych smaków miasta.

Miasto aniołów - o Bangkoku, światowej stolicy masażu

Kraj składający się głównie z wybrzeża to raj dla miłośników plaż, sportów wodnych oraz luksusowych, nadmorskich SPA.
Mimo że Wietnam na obecnej mapie SPA nie zajmuje ważnej pozycji, to biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju i ambicje mieszkańców, już wkrótce kraj ten może stanąć w szranki z Tajlandią i Indonezją.
W Tajlandii lata liczy się od narodzin Buddy, dlatego Tajowie są już w drugiej połowie trzeciego tysiąclecia. Za to tradycje masażu sięgają setki lat wstecz. Bangkoku, światowa stolica masażu, zaprasza!
Fascynujące plaże, łagodny klimat, wyśmienita kuchnia. Poza tym zniewalające wina, malownicze pola golfowe i nowoczesne SPA, gwarantujące relaks na najwyższym poziomie. Słowem - Algarve, zachodni kraniec Europy.
reklama

Społeczność

Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Aktualności, promocje, konkursy

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Ankieta

Mój ulubiony hotel SPA położony jest:

Partnerzy Konkursu

Partnerzy

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor