fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Nasze plany urlopowe

Coraz częściej i chętniej podróżujemy po kraju i świecie – wynika z raportu CBOS. Wakacje już za klka tygodni, większość z nas ma już plany urlopowe. Kto i dokąd w tym roku wyjedzie?

W tym roku 58 proc. Polaków, czyli o 6 proc. więcej niż w roku ubiegłym, planuje spędzić chociaż krótki urlop poza miejscem zamieszkania, w celach wypoczynkowych bądź turystycznych. Przeważnie są to osoby z wyższym (84 proc.) bądź średnim (66 proc.) wykształceniem. Przeważnie podróżujemy po kraju – prym wiodą województwa pomorskie, małopolskie i zachodniopomorskie. Ok. 13 proc. z nas wyjeżdża za granicę. A jakie kraje najchętniej odwiedzamy? W 2014 roku najczęściej wyjeżdżaliśmy do Niemiec (22 proc.), Chorwacji (14 proc.), Czech (13 proc.) i Hiszpanii (13 proc.).

Zaczynamy preferować coraz krótsze urlopy, zapewne w wyniku nawału pracy i niemożności wzięcia wielu wolnych dni. W 2010 roku osób wyjeżdżających na nie dłużej niż 7 dni było 8 proc., a w 2014 roku już 20 proc. Dla wielu Polaków urlop dwutygodniowy i dłuższy staje więc tylko marzeniem.

Właśnie wróciłem z urlopu i uświadomiłem sobie, że nie był to ani regenerujący wypoczynek, ani nawet mini relaks, ponieważ nie potrafię zapomnieć o życiu zawodowym, nie potrafię się wyłączyć. Jak uciec od obowiązków i odpoczywać, żeby naprawdę nabrać sił,  zrelaksować się, odetchnąć?
Kompleks wypoczynkowo-uzdrowiskowy Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka będzie najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym obiektem na polskim Wybrzeżu.
Turyści podróżujący po Kubie, wyspie "jak wulkan gorącej" na każdym kroku bombardowani są muzyką, tańcem, uśmiechem, pięknem i radością życia. Nowoczesne SPA ukryte w hotelowych resortach to tylko uzupełnienie dobroczynnego wpływu naturalnego klimatu Kuby.
Zamiast zaliczać, smakuj i poznawaj. Zamiast pędzić, zwolnij i wypoczywaj, Podróże slow kształcą, przynoszą dużo więcej satysfakcji i doświadczeń, które na długo pozostają w pamięci.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor